Nebaví vaše děti úklid pokojíčku?

 

Bojujete s nimi, aby to doma konečně vypadalo?

 

Nevíte si rady, jak je k tomu přimět?

 

Chtěli byste hru, která vám s tím může pomoci?

Pokud ano, čtěte dál :)

Jmenuji se Petra Baborovská a mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného, aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím.

Mám doma dvě malé děti, a tak jsem přemýšlela, jak je naučit starat se o své věci, umět si po sobě uklidit a vytřídit to, co již nepotřebují.

 

Hodně věcí jsme doma zminimalizovali, to pomohlo ve velké míře a pak jsem přemýšlela nad tím, jak je zábavně zapojit do péči o své království!

 

A tak jsem vytvořila sadu kartiček pro děti, které jim pomáhají s úklidem pokojíčku!

 • Celá sada obsahuje 32 kartiček, které dětem pomůžou s úklidem pokojíčku.
 • Jsou vhodné pro děti cca od 3 do 8 let.
 • Menší děti určitě budou na některé úkoly potřebovat pomoc rodičů, starší zvládnou úplně samy.
 • Kartičkami vás i vaše děti bude provázet housenka Julinka.
 • S Julinkou můžete každý den vytáhnout jednu kartu a splnit úkol.
 • Julinka má ráda, když je to doma hezké, a tak se rozhodla vám s tím pomoci.

Jak mám s dětmi hrát?

 

 • Kartičky můžete zařadit do denní rutinny.

 • V určitý čas každý den třeba večer před koupáním si vytáhněte kartičku a splníte daný úkol.

 • Menší děti určitě budou chtít, abyste při splnění úkoly byli nebo jim pomohli.

 •  Časem to zvládnou i sami.

 • Můžete děti motivovat i tím, že si sami vytáhnete inspirační kartičku pro dospělé a vyřadíte 3 nepotřebné věci.

 • Budete tak mít splněné dva úkoly ve stejný čas a váš byt se o to rychleji promění k lepšímu!

 • Pokud je naučíte, že si o své věci musí pečovat již od malinka, rozbité opravují a nepotřebné posílají dále, bude to pro ně normální a budou takto fungovat i v budoucnu.

Cena sady kartiček pro děti

 Celá sada 32 kartiček včetně úvodní stránky a pravidel hry je 99,- Kč v PDF formátu

nebo

249,- Kč při osobním odběru či 299,- Kč včetně poštovného za kartičky již hotové zalaminované v praktickém pytlíčku.  

 

MÁTE ZÁJEM O KARTIČKY?

 

Napište mi na email petra.baborovska@seznam.cz

Reference

Ten, kdo má děti ví, jak je někdy těžké děti něco naučit. A i když jsem maminkou 5 dětí a mnozí si myslí, že mám ve výchově velikou praxi, tak přesto i já stále hledám a vymýšlím zajímavé možnosti, jak děti co nejpříjemnějším způsobem naučit „neoblíbeným“ základním povinnostem jakým je například uklízení. Když jsem objevila na uklízení pomocnici Julinku, nadchla jsem se. Super! Konečně něco, co půjde samo. Ale samo nejde nic. Kartičky jsem pečlivě rozstříhala, zalaminovala a vložila do krabičky. Celé jsem to pojala formou hry, kterou jsem hrála společně s dětmi. Jinak by to ani nešlo. Děti se pomocnicí Julinkou nadchly také a časem se už i samy těšily na úkol, který jim Julinka na daný den připravila. Někdy se stalo, že si děti chtěly vytáhnout kartiček i více. Cena v porovnání s výsledky je zanedbatelná. Za sebe určitě doporučuji rodičům dětí předškolního věku a začínajícím školáčkům, protože toto je právě období, kdy s hrou a zábavou jde učení snadněji. Děkuji za tuto možnost.
Mgr. Šárka Motykovámaminka 5 dětí
Od kartiček pro děti jsem očekávala, že nám pomohou vnést trochu zábavy do každodenního uklízení pokojíčka. Z balíčku jsme vyřadili čistě holčičí úkoly neb mám syny...U mladšího syna (8 let) to funguje výborně! Rád si vytáhne kartičku a jde s radostí a nadšením plnit „úkol”. Za chvíli přiběhne a hlásí: „Mamí, mám hotovo! Můžu ještě jednu?” U staršího (12let) to je výrazně horší, ale nakonec si také jednu vytáhne, jde a udělá to. Není tam ale už ta radost a hravost. Je to puberťák….U něj dobře fungují naše pětiminutovky :-). Kartičky můžu s klidným svědomím doporučit maminkám mladších dětí, tam to funguje skvěle. Děkuju za ně, uklízení je radost! Zejména když používám i ty pro nás dospěláky…
Monika HodkováNadšená propagátorka Laskavého Time Managementu pro ženy, matka 4 dětí, www.zenaArodina.cz
Před objednáním kartiček jsem byla zvědavá, jakým způsobem to bude pojato a jak kartičky dokáží vtáhnout děti do akce. Mile mě překvapilo, že mladší syn si s chutí vytřídil hry, které už nepoužívá nebo už si s nimi nehraje. Kartičky bych doporučila rodičům mladších dětí (3 - 8 max. 9 let). Taky by tyto kartičky určitě našly svoje využití v MŠ nebo ve školních družinkách u mladších žáků. Je to skvělý tip, jak zábavnou formou vtáhnout děti do domácího úklidového procesu. Díky sadě úkolů už si rodiče nemusí "lámat hlavu" s tím, co je ještě potřeba uklidit, vytřídit, srovnat. Děti se tak v průběhu hry učí dávat své věci do pořádku.
Jana Vyvlečkovásociální pedagog, máma od dvou malých "nepořádníků"

Možná vás napadlo pár otázek...

V jaké formě kartičky dostanu?

Máte na výběr dvě varianty.

 1. Kartičky vám přijdou emailem ve formátu pdf. Vždy osm kartiček na stránku velikosti A4, tj. čtyři strany kartiček + úvodní stránka s pravidly hry. Kartičky stačí vytisknout na tvrdší papír a roztříhat nebo na klasický a zalaminovat.
 2. Kartičky pro vás připravím, vystříhám a zalaminuji a zašlu v praktickém pytlíčku, kam je můžete po použití vracet.

 

 

Musíme hrát každý den?

Je to samozřejmě na vás, ale ideální je vytáhnout jednu kartičku denně. Děti se naučí, že je to stejné jako třeba čištění zubů a budou mít ve svých věcech pořádek!

 

Garance

Věřím, že Vám i vašim dětem mohou kartičky hodně pomoci s uklízením jejich věcí.

Pokud i přesto váháte, nabízím Vám garanci 14 dní na vrácení peněz, pokud z jakéhokoliv důvodu budete cítit, že karty nejsou zrovna pro vás.

Máte ještě dotazy?

Napište mi na emailovou adresu petra.baborovska@seznam.cz a já je ráda zodpovím.