MŮJ PŘÍBĚH

 

Mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného,

aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím.

 

Jmenuji se Petra a miluji energii volného prostoru, ve kterém jsou pouze věci, které mám ráda. Mám více času sama na sebe, své děti, manžela, své koníčky. Ráda pracuji s prostředím, kde žiji a uplatňuji prvky feng shui, které pomáhají podpořit dobrý pocit z našeho domova.

Poslední roky se mou vášní stalo vyhazování a třídění, a postupně jsem se zbavila spousty věcí, přestala si stěžovat na nedostatek prostoru v našem bytě, našla každé věci své místo, takže mi odpadl stres s jejich hledáním.

Získala jsem mnohem větší přehled o svých věcech a začala jsem si vědomě vybírat, co chci vlastnit, kterým aktivitám se věnovat, čemu dám ve svém životě přednost a uspořádala jsem si priority.

Zjistila jsem, že všechno se stihnout nedá, ale pomocí zorganizování prostoru a času si můžeme svůj život podstatně zjednodušit a vylepšit.

Prací s prostředím jsem se naučila, že vnější změny podpoří ty vnitřní, a když začneme s pořádkem kolem sebe, postupně si uklidíme i v sobě samých. Naučila jsem se, že cesta k harmonickému životu začíná harmonickým domovem.

Dnes jsem spokojená se svým životem…

Ale dříve to tak nebylo.

Měla jsem pokoj plný od podlahy po strop. Bydlela jsem ještě u rodičů a dost jsem řešila nedostatek místa pro své věci, které se neustále rozrůstaly. Skladovala jsem všechno, abych si mohla připomenout, kde jsem byla, co jsem dělala, kdo vlastně jsem. Schovávala jsem si vstupenky z divadelních představení, stohy dopisů, popsané sešity a věci ze školy za všechny roky studia, hromady knih, těžko se loučila s oblečením, které již dosloužilo. Měla jsem pocit, že pokud něco vyhodím, zbavím se tím části sama sebe a to jsem nechtěla.

Odjezd

Pak jsem odjela na rok a půl do Irska. Brala jsem si jeden velký kufr a příruční batůžek. Musela pečlivě zvážit, co si vezmu s sebou, protože mi bylo jasné, že až se budu vracet, budu si chtít svoje věci vzít zase zpět. A tak jsem sbalila pár kousků oblečení a nezbytností pro život.

Pronajala jsem si s přítelem, dnes již manželem, malý podkrovní byt, který ale naprosto splňoval vše, co jsme potřebovali. Život s malým množstvím vlastněných věcí byl úžasný! Měla jsem najednou tolik energie, vše bylo rychle uklizeno, ve skříni byl přehled, v koupelně pár lahviček s kosmetikou, žádné zbytečnosti. A na své nepostradatelné věci doma jsem si ani nevzpomněla.

Jediné, co mi chybělo, byly knížky, a tak jsem začala chodit do místní knihovny a tam narazila na svou první knížku o Feng shui. Ta mě natolik zaujala, že jsem začala zkoušet jednotlivé triky a tipy, co se v knížkách objevily a začalo se nám tam opravdu dařit!

Návrat

Jenže po návratu jsme se přestěhovali a převezli si všechny své věci do nového bytu. A nejednou ten skvělý pocit z volného prostoru zmizel.

Poznání

Chvíli jsem tápala, čím to je, feng shui najednou nefungovalo. Ve většině knížek jsem ale řešení neobjevila. A tak jsem přemýšlela, čím by to mohlo být. Co bylo v Irsku tak jiné? A pak mi to došlo, ano, bylo to množství vlastněných věcí. A tak začalo velké třídění a vyhazování a energie se zase uvolnila!

Zjistila jsem, že ve většině knížek o feng shui se tomuto tématu věnuje pouze pár vět, tak mi nedošlo, jak moc je to důležité.

Co dál?

Proto jsem se rozhodla podělit se o své zkušenosti nejen s uplatňováním feng shui, ale i s tou podstatnou částí a tou je zbavení se nepotřebného ve svém životě!

A jakmile se zbavíme nepotřebného, zjistíme, že ty zbylé věci je třeba nějak uspořádat. Tak, aby to mělo smysl, vyhovovalo nám to. A to nejen ty věci fyzické ale i diář.

S diářem jsem začala a sepsala e-book zdarma, Jak si uklidit ve svém diáři. Vnímám ho jako první krok k pořádku v sobě i kolem sebe. A tak tady je… i pro vás… jeden, co budete mít už napořád.

Pokud byste chtěli pokračovat v pořádku v sobě i kolem sebe a máte raději krátké a rychlé úkoly s velkým efektem, doporučuji kurz 15 kroků k očistě domova nebo Zatočte s papírem, kde během třiceti dnů společně projdeme 15 míst ve vašem domově, které vytřídíme a zjednodušíme. 

Hravou formou jsem vytvořila sadu Kartiček pro děti na pomoc s úklidem pokojíčku i sadu Inspiračních karet, díky kterým se během pěti minut začne váš byt proměňovat den po dni. 

Můžete se tak zbavit hromady zbytečností a dostanete se na cestu k životu, který chcete mít…

 

 

 

 

JAK SI UKLIDIT VE SVÉM DIÁŘI

 

 

INSPIRAČNÍ KARTY