10 věcí, co jsem pochopila díky debordelizaci

1.  Mám více času sama na sebe

Nemusím se starat o věci, co mi neslouží či nepotřebuji. Mohou více času věnovat svým koníčkům, manželovi, dětem a všemu, co mě v životě baví a naplňuje.

2. Lépe znám sama sebe

Pokud se upřímně zbavím toho, co mi nedělá radost, je přežité či mě již nebaví, lépe poznám, co je mou vášní, baví mě a kým teď skutečně jsem.

3. Mám přehled o tom, co doma máme a kde to najdu

Nyní přesně vím, zda tu konktrétní věc doma máme, nemusím vzpomínat, jestli náhodou jsme ji dříve nepořizovali nebo složitě pátrat, jestli není někde založená. Přes ně vím, kde má své místo. Teda pokud zrovna děti nevysypaly všechny zásuvky na jednu hromadu :).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4. Úklid trvá kratší dobu

Úžasné zjištění, že méně věcí, potřebuje méně času na úklid.

5. Odpadl stres z hledání věcí 

Nemusím se složitě prokousávat hromadou věcí a vyhazovat půl skříně, abych tu věc našla.

6. Můj domov mě nyní nabíjí, ne ubíjí

Obklopená pouze věcmi, co mám ráda, mi kouzlí úsměv na tváři a ladí pocitem spokojenosti, že vše je, jak má být, a co potřebuji, to tu na mě čeká.

7. V uspořádaném prostoru se lépe orietuji nejen já, ale i děti a manžel 🙂

Pokud je k věcem snadný přístup a je v nich přehled, vede to děti k větší samostatnosti, protože se snadno orientují v tom, co doma je a kde si to mohou vzít.

8. Čas od času poslat věci dál, nás posouvá v životě dopředu

Občas se zdá, že v životě přešlapujeme na místě a nejsme schopni se pohnout dál. Vyházením věcí rozhýbeme stagnující energii a většinou nám to do života přinese něco nového – zážitky, přátele, nové věci, nápady.

9. Moje zbytečnosti jsou pro někoho poklad

Vše, co já považuji za věc k vyhození, může ještě posloužit nebo udělat velkou radost někomu jinému. Když obdarujeme někoho dalšího, přinese to dvojí radost – druhému člověku, že získal to, o co stál a nám, že se uvolnil prostor pro něco nového.

10. Jsou to jen věci, a když na nich přestaneme lpět, tak se osvobodíme

Důležitější než to, co vlastníme, je náš dobrý pocit a radost ze života. Každá věc nám může být ku prospěchu, ale žádná nás neučiní šťastnými.

Petra Baborovská
Mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného, aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím. Jsem autorkou kurzu 15 kroků k očistě domova a kurzu Zatočte s papírem , e-booku zdarma Jak si uklidit ve svém diáři a Inspiračních karet na zbavení se nepotřebného a Kartiček pro děti na pomoc s úklidem pokojíčku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře