Jak využít „nucený“ čas doma

Situace posledních dnů nás chtě nechtě připoutala ve svých domovech a nutí nás jít do hloubky toho, co máme a kým jsme. Jak tedy můžeme využít svůj čas tak, abychom se posunuli vpřed? Sepsala jsem pár tipů, které nám mohou pomoci z této situace vytěžit maximum a zjistit, co je pro nás důležité. Máme skvělou příležitost si uvědomit, co vše máme a za co můžeme být vděční.

Teď jsme zavřeni doma a jsme nuceni podívat se do hloubky na svůj život, své vztahy, svůj majetek, své zájmy a udělat si pořádnou revizi všeho, co do našeho života patří. Začněme přemýšlet nad tím, co jsme si vytvořili a co z toho si chceme ve svém životě ponechat, jaké práci se chceme věnovat, co všechno chceme dětem předat, čemu chceme věnovat svou pozornost a čas.

Máme ideální příležitost uklidit si důkladně ve svém niterném životě. Podívat se na to, jak žijeme, jaké máme vztahy, jaký jsme vytvořili domov. My, ženy jsme tvůrkyně vztahů a domova. Pojďme tento čas využít k tomu, abychom si nejen udělali pořádnou revizi ve svých domovech, ale i ve svých vztazích – ve vztahu k partnerovi, dětem, přátelům, kolegům, ale hlavně ve vztahu sami k SOBĚ.

Teď je ideální čas trénovat vděčnost za to, co už máme a posílit tak spokojenost s tím, co se v našem životě nachází. Pokud nevíte jak na to, mrkněte na můj starší článek. Uvědomme si naši neustálou honbu za něčím dalším… věcmi, zážitky, za tím venku… ale uniklo nám to, co máme uvnitř. Zastavení se, klid, odpočinek, nic nemuset, jen tak být… Bytí namísto neustálého konání.

 

Můžeme současnou situaci vnímat jako příležitost a jít do sebe, udělat si konečně pořádek v sobě i kolem sebe.

Teď si můžeme vyzkoušet nákupní detox, který už je dávno delší než 30 dní.

Můžeme konečně začít cvičit a přestat se vymlouvat, že na to nemáme čas.

Můžeme zjistit, co je pro nás v životě důležité a přeskládat si priority.

Můžeme čas věnovat hloubkovému úklidu doma.

Můžeme podrobit revizi své koníčky, dát jim teď více pozornosti a zjistit, zda stále zaujímají důležité místo v našem životě.

Můžeme zkusit meditovat.

Můžeme si udělat pořádek v digitálním světě.

Můžeme začít něco úplně nového.

Můžeme si sepsat dlouho odkládané věci k řešení a začít je realizovat krok za krokem.

Můžeme zjednodušit náš život a ponechat v něm jen to, co nám dobře slouží.

Můžeme si udělat čas sami na sebe a zamyslet se nad svým životem.

 

A hlavně, můžeme konečně začít přijímat to, co jsme si ve svém životě vytvořili. Poslední dny se mi toto téma hodně vrací. Přestat bojovat s tím, co se nám nelíbí, ale přijmout to takové, jaké to je. To neznamená s tím souhlasit, ale znamená to přestat to popírat, bojovat proti tomu. Tím, že to přijmeme, to můžeme vědomě začít měnit.

Přestaňme se vymlouvat a pojďme vědomě tvořit to, co chceme!

Můžeme cokoliv!

 

Petra Baborovská
Mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného, aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím. Jsem autorkou kurzu 15 kroků k očistě domova a kurzu Zatočte s papírem , e-booku zdarma Jak si uklidit ve svém diáři a Inspiračních karet na zbavení se nepotřebného a Kartiček pro děti na pomoc s úklidem pokojíčku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře