Jak minimalisticky přemýšlet při balení na dovolenou

Čas dovolených je v plném proudu, ale pro ty, kdo se teprve chystají, mám pár tipů, jak sbalit méně s co největším využitím.

Přemýšlejte, co skutečně využijete a kolik toho potřebujete. Raději méně než více. Co kontrétně?

3 věci na pláž až až

Nechte doma hromady nafukovacích kruhů, člunů, lehátek, vodních pistolí a dalších hraček. Zkuste z té hromady vybrat jen tři. Nám při cestování s dětmi stačilo jedno menší nafukovací lehátko s držátky, kyblíky a lopatky. Ostatní jsme využili jen minimálně. Samozřejmě záleží na věku a zájmu dětí, ale voda a písek jsou velkým lákadlem samy o sobě, šetřete svá záda a neberte s sebou půl pokojíku :).

Méně foťte

Méně foťte a více si užívejte daný okamžik, své volno, svůj čas. Vzpomeňte si na doby, kdy jste měli film o 36 snímcích na celý týden. Jak velká pak byla radost z prohlížení fotek. Teď máme z každé akce stovky fotek, kterými se nám pak ani nechce probírat, jak nás odrazuje to množství. Zkuste letos focení omezit a uvidíte, jak vás prohlížení pár fotek bude bavit!

Přemýšlejte nad nákupy

Dovolené svádí k neuváženým nákupům. Přemýšlejte dvakrát, než něco koupíte. Budu z toho mít užitek, budu to nosit nebo se na to bude zbytek roku jen prášit na poličce? Nebude lepší raději ochutnat něco místního než přivézt barevné publikace, do který se již nikdy nepodíváte? Položte si otázku, zda se o tu danou věc chci do budoucna starat.

Vezměte s sebou věci na dopotřebování

Dovolená je též vhodná doba na dopotřebování věcí, co se doma kupí nebo nedaří dopotřebovat.  Sbalte na cesty načaté šampóny, mýdla, různé vzorečky krémů či malé tubičky, co necháváte právě na cesty a pak je stejně s sebou neberete. Spotřebujete tak dlouho odkládané, zbavíte se hromady zbytečných lahviček a tubiček a doma to prokoukne.

I vaše špajz si odlehčí, pokud s sebou sbalíte zbylé sušenky, žvýkačky a tyčinky. Při cestování přijdou k chuti i kousky, co normálně doma přehlížíte. Pokud si budete během dovolené vařit, projděte spižírnu celou a zvažte, co z vašich “ležáků” byste mohli konečně upotřebit.

 

Přeji krásné prázdniny a nezapomeňte s sebou vzít diář :).

Petra Baborovská
Mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného, aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím. Jsem autorkou kurzu 15 kroků k očistě domova a kurzu Zatočte s papírem , e-booku zdarma Jak si uklidit ve svém diáři a Inspiračních karet na zbavení se nepotřebného a Kartiček pro děti na pomoc s úklidem pokojíčku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře