Jak se po dovolených zbavit nepotřebných sezónních věcí

Prázdniny jsou za námi, školní rok se pomalu rozjíždí a doma nás čeká vybalení posledního prázdninového kufru. Než vše uložíme opět do skříně či sezónní krabice, zastavme se na chvíli nad každou věcí a zamysleme se, zda každou konkrétní věc využijeme i příští rok. Pokud ne, tak ji už neukládejme.

Zde je pár věcí, které můžeme protřídit hned:

Plavecké potřeby

Píchlé kruhy, bazénky či další nafukovací kousky mohou jít hned do plastů. Pokud se děti přes léto naučily plavat nebo z dané velikosti kruhu vyrostly, nemá cenu je ukládat, darujte je někomu v okolí či do azylového domu.

Letáčky a prospekty k výletním místům

Pokud na cestách sbíráte tipy na výlety a vezete s sebou domů letáčky, mapky nebo prospekty míst, pečlivě zvažte, zda vše ponechat či některé vyhodit. Další možností je vybrané tipy si zapsat do diáře, až budete příště přemýšlet, kam vyrazit nebo si ty nejzajímavější do něj vložit.

Hry a hračky

Poničené a nekompletní hry a hračky, které vybalíte z kufru, můžete hned recyklovat. Pokud jste z prázdnin dovezli hromadu suvenýrů a drobností, které děti po návratu odložily a už je nezajímají, daruje je dále.

Opalovací krémy

Zkontrolujte trvanlivost, zda vydrží do další sezóny. Pokud ne, můžete je dopoužívat místo tělového či pleťového mléka.

Repelenty

Taktéž zkontrolujeme trvanlivost, nemá smysl je schovávat na příští rok, pokud již budou k nepoužití.

Oblečení a boty

Teď na podzim se krásně nabízí projít letní oblečení, které již vzhledem k počasí s největší pravděpodobností nevyužijeme a to jak naše, tak dětí. To, co pravděpobobně bude vašemu potomkovi příští rok malé, nemá cenu skladovat a zabírat si tím místo. Je fajn ty kousky ihned vyřadit a posléze prodat či darovat. Je v kufru i sukně, co jste sice sbalila na cesty, ale nakonec usoudila, že je úplně nemožná a neměla ji ani jednou na sobě? Rovnou ji pošlete dále.

Stejným způsobem můžete projít i další věci jako jsou sluneční brýle, plavky, foťáky, navigace, … Možná je na čase se podívat i další dovolenkové věci, co máme roky ve sklepě či garáži a nepoužíváme je – stany, spacáky, plynové vařiče, pálky, míče, sítě.

Je dobré si přiznat, že z trampských let jsme vyrostli, dáváme přednost pohodlí hotelového pokoje a kempování nás dále neláká. Každý může dosadit dle svého, jak to má a zbavit se věcí, které jen zabírají místo a roky je nevyužil.

Ať se minimalizování daří a napište mi, jak vám to jde!

 

Petra Baborovská
Mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného, aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím. Jsem autorkou kurzu 15 kroků k očistě domova a kurzu Zatočte s papírem , e-booku zdarma Jak si uklidit ve svém diáři a Inspiračních karet na zbavení se nepotřebného a Kartiček pro děti na pomoc s úklidem pokojíčku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře