Vánoce se blíží, do čeho letos zabalíme dárky?

Pojďme si letos udělat závazek, že žádný balicí papír ani dárkové taštičky nekoupíme. Ale do čeho tedy ty dárky letos zabalíme?

Já dříve ladila balicí papír a mašličky k barvě ozdob na stromečku. Bylo to krásně barevné, ladilo to a měla jsem z toho radost. Jenže pak se papír kupil, zůstávaly zbytky z jednotlivých let, něco se muchlalo a musela jsem to vyhodit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jeden rok jsem se ale rozhodla, že využiji, co doma máme. A tak byl každý balíček jiný, jinak barevný, jinak zabalený… některé dárky byly v balícím papíru, využila jsem i pár dárkových taštiček. A dokonce jsem ještě vše neupotřebila.

A tak jsem následující rok využila nejen ty stále zbývající, ale dokonce použila i papíry, které chtěla babička vyhodit, protože je již měla roky. A tak se loni na Vánoce pod stromečkem objevil i retro balicí papír a my společně vzpomínali na naše dětská léta při rozbalování našich retro balíčků.

Zkuste i vy letos zapátrat u babiček, zda podobný poklad ještě nemají někde zastrčený a zabalte jim do něj dárečky. Ušetříte peníze, čas nakupováním a určitě je i pobavíte a hlavně využijete něco, co by normálně nejspíš skončilo v popelnici či se na to prášilo někde ve skříni.

Petra Baborovská
Mou vášní je pomáhat lidem zorganizovat jejich život, zlepšovat jejich domov, zbavit se nepotřebného, aby žili v harmonii sami se sebou a svým prostředím. Jsem autorkou kurzu 15 kroků k očistě domova a kurzu Zatočte s papírem , e-booku zdarma Jak si uklidit ve svém diáři a Inspiračních karet na zbavení se nepotřebného a Kartiček pro děti na pomoc s úklidem pokojíčku. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře